cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Sprzęt » Anteny
 Drukuj temat
Sirio Turbo 5000 lub President WA-27
Stan6767
Szukam autentycznych posiadaczy i użytkowników anten Sirio Turbo 5000 lub President WA-27, bo miałbym do nich kilka pytań.
 
jojonek
Trochę późno bo dopiero utworzyłem sobie konto na forum, ale może przyda się dla kogoś kto kiedyś będzie miał podobne pytanie. Ja w swoim samochodzie używam od dwóch prawie lat anteny Sirio Performer 5000 na podstawie magnetycznej. Z góry dodam że wiem iż lepiej by było gdyby była zainstalowana na uchwycie lub w dziurce. Nie chcąc jednak bardziej inwazyjnie ingerować w karoserii wybrałem opcję podstawa magnetyczna. Antena zainstalowana z tyłu samochodu nie centralnie na środku dachu z racji tego że miał bym trochę gimnastyki przed wjazdem do garażu mały nie jestem ale ciężko by mi było sięgnąć. Stąd wybrałem ponownie drugi kompromis i antena postawiona z tyłu. Antena współpracuje z radiem Yosan 3031 Turbo po delikatnych modach u Mariusza w Sinadzie nic nie robione z rzeczy typu moc zostawione 4w poprawiona praca asq. Mikrofon EC Densei 2002 wymieniona wkładka na Panasonic WM61A. Opisuję to wszystko specjalnie tak szczegółowo żeby było widać że żadnego magicznego radia nie mam w samochodzie. Performer działa rewelacyjnie z zaprzyjaźniona bazą z Myszkowa jestem w stanie rozmawiać w odległości 15-20 km w zależności od warunków rozmawiać praktycznie jak na lokalu. Często pytając o drogę mobile odpowiadają mi żebym się rozkręcił bo mi ktoś tam już dwa razy odpowiadał co świadczy o tym że dolatuję daleko z dobrymi wskazaniami. Z mobilami które mają sprzęt troszkę lepszy niż z marketu w zależności od terenu w jakim akurat się znajduję oraz mój respondent 10-15km nie będę przytaczać łączności gdzie warunki były skrajnie sprzyjające bo mozna było się porozumiewać w odległości ok. 30km. Reasumując przerzuciłem trochę tych anten w mobilu przez prawie 20lat a każdy sam może ocenić czy to dużo czy mało dla mnie to bardzo dobre wyniki 4W więc robotę robi antena i mikrofon. Gdybym dziś stał ponownie przed dylematem jaką antenę do mobila, bez wahania wybrał bym Performera 5000 ew. praktycznie bliźniacze Turbo 5000. Może jeszcze chciał bym kiedyś spróbować SS1200. Mam nadzieję że być może komuś się kiedyś przydadzą te moje wypocinyZ przymrużeniem oka
 
Leszek
mam santiago 1200 . Porównywalem jej prace na magnesie i w ''dziurce'' i stwierdzam z czystym sumieniem . Dziurka to najlepsze co mozna dla tej anteny zrobic. A tak na marginesie to magnes zwlaszcza duży i na środku dachu mocno niszczy lakier.
 
jojonek
Wczoraj robiłem test z kolegą OS212 z mobila ja na bazie u siebie kolega 34km w linii prostej 41km droga samochodowa. Antena na mobilu Sirio Megawat 4000 na magnesie, łączność bezproblemowa, ale mało tego dziś dostaliśmy info od Darka Gliwice że byliśmy słyszalni w Gliwicach w emisji FM i USB. Dla bazy to nic nadzwyczajnego ale z mobila w obecnych warunkach na fali przyziemniej 57km w linii prostej 90km droga samochodowa to już kawałek jest. Tak więc i na magnesie można.........filmik do obejrzenia na moim kanale dla zainteresowanych.
pozdrawiam
Baza Alinco DR 135 DX mik. Road Devil+Densei DM310ALC, President Jackson I mik. Densei EC2002, Midland HF747, antena Sirio Gain Master 5\8 442n.p.m
mobil I Yosan 3031 Turbo mik. Densei EC2002 antena Lem AT-72 Magnum
mobil II AnyTone AT-5555N Sirio Performer 5000
https://www.youtube.com/results?search_query=janusz+marzecki
 
Przejdź do forum: