cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Pozostałe » Na luzie
 Drukuj temat
Do kolegi Zibi 01 w odpowiedzi na shoutboxa
161wrc180
Witam

Przepraszam, że odpisuje w temacie, ale to co chciałbym napisać nie mieści się w SB.


W odpowiedzi na Twój wpis w ShoutBoxa:
"Zdecydowanie wolę QSO bezpośrednie lub z odbitej.Rozmowa przez repeater to żadna satysfakcja.Ktoś powie z odbitej też,ale SSB ma swoje prawa..."


Zibi 01 rozmowa przez repeater, to nic innego jak rozmowa z odbitej, tyle że nie w emisji usb tylko fm, gdzie do rozmowy potrzebny jest przekaźnik, który przekazuje korespondentom ich wiadomości. Co do samej rozmowy przez repeater, to nie mów, że nie ma satysfakcji, bo sam fakt dotarcia do repeatera, który jest oddalony prawie 1700 km jest wielką satysfakcją, tym bardziej z anteny którą samemu się wykonało. Idąc Twoim tokiem myślenia równie dobrze mógłbym powiedzieć, że dla mnie nie ma satysfakcji z łączności na "piątkach", jednak tak samo czerpie przyjemność z takich łączności, jak i za pośrednictwem repeatera, choć z tego drugiego bardziej dlatego, że na repeater nie każdy ma szansę wejść, i to głównie właśnie ci ludzie narzekają i nie mają satysfakcji z łączności.

Pozatym, to przez kilka miesięcy chodzenia na repeater potwierdziłem ponad 400 miast i miejscowości z całej Polski. Bardzo mnie ciekawi, ile Ty masz potwierdzonych łączności z Polskimi stacjami za pośrednictwem monitorów EE, czy AT i odbitej, która w gruncie rzeczy jest łatwiejsza do opanowania niż łączność przez repeater.

Pozdrawiam,
Robert, 161WRC180.
 
Rysiek9
To jak bliżej polskiego słownictwa repeater czy przekaźnik ....
 
161wrc180
Ryszardzie nie czepiajmy się szczegółów, post pisałem o godz. 4 rano zmęczony po pracy. Możemy pozostać przy nazwie repeater Uśmiech
 
DELETE_1
161 WRC 180 - To WRC jak rozumiem to od Subaru tak? Posłuchaj,DX-y robię od 1993 roku na SSB.Repeater czy jak wolisz powtarzacz łapie sygnał I najpier szanowny kolego go wzmacnia a dopiero później wysyła dalej-To raz.Więc raporty z tego typu pracy są nieprawdziwe a wręcz oszukane.Do tego typu powtarzaczy miałem okazję wołać nie jeden raz.Żaden wyczyn-w Polsce mieszkałem blisko Czech i Słowacji.Tam zatem dolecieć do powtarzacza to nie żadne 1700km tylko w prostej linii nie więcej niż 15km a raporty rzecz jasne zakłamane jak nigdy! Zawsze sygnał z obu stron na +30db.Ależ mi łączność no ja pier...ele.Dzięki EE zaliczyłem na tyle dużo Polskich miast , że przestałem to zapisywać po przekroczeniu liczby 3000.Jakim cudem teraz zapytasz? Normalnym-Jeżdżę TIR-em a w kabinie mam CB-Radio z SSB.Mogę sobie wołać non-toper również za pomocą KF/VHF na 145MHz itp ,ale po co? Wolę AT bo na stałe mieszkam w UK ,jestem w Polsce teraz jeszcze ale za miesiąc już będę JO-01-CL.Z tamtąd wołam głównie na AT albo na częstotliwościach wywoławczych U.S.A. Ta antenna własnej produkcji? Żalisz się czy chwalisz? Zrobić Deltę,Dipol czy Yagi kierunkową potrafi nawet przedszkolak.Składam odbiorniki na pasmo KF , nie tylko anteny,nie zmienia to faktu,że mnie cieszą łączności z odbitej-niemyl WRC tego z łącznościam przez wzmacniacz jakim jest ów repeater.
26 Bravo Delta 003
 
161wrc180
widzisz Ty nawet nie zrozumiałeś co napisałem, myślę ze dalsza dyskusja nie ma sensu Uśmiech przeczytaj ze zrozumieniem szanowny kolego co napisałem jeśli raz to za mało to proponuje przeczytać trzy razy i dopiero odpowiedzieć Uśmiech Dodam tylko ze odległość do repeatera podałem od miejsca w którym ja się znajdują, jednak i to chyba za trudne dla Ciebie do zrozumienia Uśmiech ps WRC to niestety nie od subaru Uśmiech rozwinę bo prostego skrótu chyba nie ogarnąłeś Whisky Romeo Charlie ewentualnie Warsaw Radio Club. Uśmiech

Połączony z 26 październik 2014 11:09:
jeszcze nie dopisałem panie wszechwiedzący, proponuje poczytać informacje na temat repeaterów i dowiedzieć się na jakiej zasadzie działają. A przede wszystkim z jaką mocą njadają, co do raportów to na repeaterze podajesz raport odbieranego repeatera a nie stacji docelowej jak na bezpośredniej, chyba to tyle jak na razie.
Edytowane przez 161wrc180 dnia 26.10.2014 11:09
 
DELETE_1
Dobra , też uważam , że nie ma co się żreć . Każdy z nas ma inne doświadczenia , wiem ,że piszesz o bardzo odległym powtarzaczu , ja jednak zdania nie zmienię , że poza swoim celem przkazania przez owe urządzenie sygnału , następuje jego wzmocnienie. Nie miałem racji co do skojarzenia WRC , tu publicznie zwracam honor, bo mimo długiej pracy , nigdy nie nawiązałem kontaktu z klubem CB-Radio w którym jesteś. Ogółem wolałem wołać poza granice miejsca w którym przebywam. Z drugiej strony Repeater 1700km od Ciebie , Japonia 7500km od miejsca w którym jestem w linii prostej. Można się liczyć kto co zrobił I w jaki sposób.Jedno jest pewne.Dwie różne osoby,wiele różnych miejsc pracy I rodzajów emisji od AM,FM poprzez SSB , skończywszy na CW i pasmach KF. Każdy z nas obu ma inne łączności i inne doświadczenia. Gdybyśmy wszyscy byli tacy sami byłoby nudno na świecie.Cieszy jedno-Pasja i zamiłowania do CB-Radia i eteru w pojęciu ogólnym od Radia do Pasma Strzeżonego przez wszelkiego rodzaju scenery i doświadczenia. Pozdrawiam! 73 ! Owocnej pracy i sprzyjających wiatrów w DX-ach.
26 Bravo Delta 003
 
161wrc180
ok nie ma problemu, ja ze swojej strony przepraszam za ton wypowiedzi, ale lekko się podirytowałem i emocje poniosły, nie neguję robienia łączności na EE czy AT bo również takowe robię jednak, lubię też rozmawiać przez repeater i nie tylko z Polskimi stacjami, mam też potwierdzone łączności ze stacjami zagranicznymi gdzie w emisji usb nie słyszałem rozmówcy a przez repeater w fmie zrobiliśmy ładna łączność. Zbyszku co do wzmocnienia sygnału przez repeatery to nie jest tak nadając na repeter z mocą 100 wat otwierasz go i ładnie nagrywa twoje wywołanie natomiast sam repater nadaje z moco od 10 do 30 w w zależności jaki to repeater więc w rezultacie osoba na drugim końcu Polski nie słyszy Ciebie z mocą 100 wat na bezpośredniej tylko z mocą jaką dany repeater pracuje. A to że na przykład Ty słyszysz na repeaterze swoją wypowiez bardzo głosno i jest złudzenie wzmocninego sygnału zależy tylko o Twojej mocy nadawania. Mam nadzieję że wyjasniłem w miare zrozumiale jak to działa Uśmiech Pozdrawiam i życzę dalekich łączności.

Połączony z 26 październik 2014 22:58:
przepraszam za literówki ale jestem po nie przespanych prawie 48 godzinach i już nie myślę co za tym idzie robię błędy Uśmiech
Edytowane przez 161wrc180 dnia 26.10.2014 22:58
 
Przejdź do forum: