Swiat Radio 153BD/AS101
cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Sprzt » Anteny
Kto tu jest? 1 Gość (ci)
 Drukuj temat
antena bazowa sirio 1/2 SWR
quanto
Witam.Mam problem z zakupion niedawno anten sirio Gps- 27 1/2.Anten przymocowaem na uchwycie satelitarnym przy oknie na wysokoci pierwszego pitra okoo 60cm od ciany budynku.W odlegosci okoo 60cm jest przy cianie rynna ocynkowana a z drugiej strony latarnia uliczna (okoo 1,5m).Nad moim mieszkaniem mam jeszcze dwa pitra wic tylko stroik wystaje ponad dach.SWR uzyskaem w granicach 1.1(1kana) 1.3(40kana)podstawy.Stroiem w adny soneczny dzie.Gdy przysza deszczowa pogoda SWR skoczy do 1.8 Czy to jest wina anteny?Czy tsm si gdzie dostsje woda?Syszaem opinie e anten 1/2 fali trzeba uziemi,dlatego si tak dzieje.Mia kto co podobnego?

Rysiek9
Uiemnij anten i zestrj od nowa na czstotliwo na ktrej masz zamiar pracowa.

Lukasz Kielce
Witam.
Odgrzewam kotleta Z przymrueniem oka mam ten sam problem, antenka Sirio 1/2 na balkonie, swr skoczy do gry w deszczowy dzie :/ pomogo co to uziemienie? Pozdrawiam 73!
Baza: CRE 8900 , Sirio GPS 1/2

Rybat
Miaem podobny problem z Sirio 5/8, antena bya przymocowana do dobrze uziemionego masztu przykrconego do komina, SWR skakao w zalenoci od pory dnia. Wyczyciem miejsce mocowania anteny do masztu (wyszlifowaem do goej stali) posmarowaem past, ktra lepiej przewodzi (taki bajer do stykw w samochodzie, nie wiem ile to naprawd dao) i zmontowaem wszystko spowrotem. Od tej pory SWR stoi sztywno na 1 -1.1.

Dodatkowo radio jest zasilane z dwch akumulatorw samochodowych poczonych z przetwornicami na 230V, owietleniem, adowark mikroprocesorow do aku oraz z kilkoma innymi dodatkami. Caa ta instalacja te jest uziemiona.

Przejdź do forum: