Swiat Radio 153BD/AS101
cbradio.pl
Zobacz temat
Kto tu jest? 1 Gość (ci)
 Drukuj temat
Intek M-120 Plus jako stacja bazowa.
Ghash
Ostatnio stwierdziem, e CB uytkowane tylko i wycznie w samochodzie nie wystarcza mi ju w aden sposb. Odkopaem wic w garau mojego pierwszego Intek'a M-120 Plus i po przeprowadzeniu testw stwierdziem, e jeszcze dziaa.
Zastanawiam si teraz, czy warto rozwin spraw i postara si do niego o anten bazow, czy moe lepszym pomysem jest sign gbiej do kieszeni i zainwestowa w inne radio i w anten zarazem.
Jestem ciekaw opinii osb bardziej dowiadczonych.

MartinDj
witaj
Wszystko zaley czego oczekujesz i czy chcesz dziaa w AM lub FM a moe wstgi
Twoje radyjko to podstawowa 40 AM i FM
Wiadomo e jak postawisz "Bazwk" dalej dolecisz moesz w tedy podziaa na 28 kanale i jakie tzw lokalki apa.
Ale jeeli interesuj Ci cznosci DXowe trzeba kupi radyjko z takimi moliwociami.
Na pocztek moesz sobie postawi antene bazow i zacz bawi si w jakie cznosci
Pamietaj te e radio wstgowe ma wiksz moc a co za tym idzie trzeba lepszy zasilacz ;-) tzn mocniejszy
Reasumujc sam musisz sobie odpowiedzie jak chcesz wykorzystywa CB Radio ;-)
-- Stacja Bazowa
* President lincoln 1
* mic HOXIN AV-508
* 5/8 cztery przeciw wagi
-- Mobil
* President Tommy
* Mic dynamiczny
* Antena President Alaska

Ghash
Dziki za zarysowanie problemu.
Tak na prawd moje dotychczasowe dowiadczenia to gwnie 19-tkowy antyradar Z przymrueniem oka Czasem jakie pogawdki ze znajomymi na pobocznych kanaach. Brakuje mi dowiadcze z cznociami ze stacji bazowej, e o DX-owych nie wspomn.
Nie mam wic stosownego wyobraenia o moliwociach jakie da si z radia wycign (Smutne - wiem).
Myl, e najlepiej, zastosowa bdzie metod maych krokw.
Na pocztek cznoci lokalne brzmi dobrze, z czasem pewnie bd chcia wicej (podejrzewam, e w ten sposb to dziaa). Ale gdzie warto naby wprawy.

MartinDj
i to jest najlepsze wyjcie dla Ciebie Kolego ;-)
Zacznij od podstaw poznasz jaki ludzi w okolicy a z nimi bdzie ju tylko z grki, trzyma si za portfel i rozbudowywa stacje ;-)
-- Stacja Bazowa
* President lincoln 1
* mic HOXIN AV-508
-- Mobil
* President Tommy
* Mic dynamiczny

161BD687
Jeli chcesz zobaczy jakie cuda mona robi z CB polecam youtube wpisa cznoci DX polska, bedziesz mia mase filmikw ukazujcych cznoci zEurop i nie tylko a to wszystko przy pomocy CB! Poczytaj te o wstgach czyli modulacjach, w swoim radyjku masz AM i FM a tu dochodzi jeszcze USB i LSB na tych zaczyna si zabawa, co do anteny bazowej nie drogo bo za okoo 200z masz dobr NOW anten SIRIO GPE27 (Osobicie z takiej oraz radia KPO DX5000 przy dobrych warunkach propagacyjnych do Meksyku doleciaem). Dalej ju pozostaje radiotelefon ale to ogranicza tylko twj budet i wyobrania oraz chci. Czytaj zgebiaj temat i mam nadzieje do usyszenia Umiech
161bd687@gmail.com

Ghash
Moim problemem, przynajmniej na razie, jest niemono zainstalowania duej anteny. Musz poszuka jakiej, ktr bd mg zaoy na balkonie, gdzie przy oknie, co w tym rodzaju. Przynajmniej do przeprowadzki taka opcja musi mi wystarczy.
Co do radia. Rzeczywicie zaczem rozczytywa i stwierdziem, e modulacje inne ni AM/FM to zdecydowanie za mao. Wic pewnie zaczn szuka jakiego fajnego radyjka, ktre daje szersze moliwoci i zrobi sobie prezent pod choink.
Pozostaje kwestia, czy da si znale jak sensown anten bazow, ktra nie wymaga mocowania na dachu.

MartinDj
moesz zamontowa antene na Balkonie ale pamitaj e bdzie dziaa tylko w odsonit stron ;-)
-- Stacja Bazowa
* President lincoln 1
* mic HOXIN AV-508
-- Mobil
* President Tommy
* Mic dynamiczny

Leszek
sprbj z mobila powoa na 28 moe pracuj u ciebie jakie stacje bazowe . Poznasz ludzi ktrzy znaj temat z nimi bdzie atwiej moe kto ci nawet pokae jak to dziaa. Hobby fajne wcigajce jednak coraz mniej ludzi si w to chce bawi. Jeli mylisz o stacji bazowej to lepiej sprzedaj inteka i kup od razu co ze wstgami eby dwa razy nie wydawa pienidzy. 73 i do usychu gdzie kiedy.

Przejdź do forum: