cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Bravo Delta » Ciekawe stacje
 Drukuj temat
Łączności...
cichy
Witam serdecznie,
podajecie tu Panie i Panowie łączności jakie "zrobiliście" no i fajnie, jest git. Ja spotykam się często z nowicjuszami, który usilnie "siedzą" na 27.555.00kHz, USB i próbują nawiązać jakąkolwiek łączność. W czym problem? Ano w tym, że taki początkujący łowca DX-ów siedzi na tej jednej częstotliwości jak wędkarz nad stawem i czeka, aż cośkolwiek uda mu się złapać. Sami wiecie, że lekko nie jest.
Więc proponuję, żebyśmy zrobili taką naszą klubową listę częstotliwości na których najczęściej słuchamy i udaje Nam się coś ciekawego "złowić".
"Ustawki" łączności też są mile widziane.
Pozdrawiam
Bogdan 73
 
Hans83
OD 26.000.00 do 27.800.00
 
cichy
Dzięki takiej zwięzłej odpowiedzi oczekiwałem...
 
admin
Szeroki uśmiech
 
Web
cichy
Ale śmieszne Z przymrużeniem oka
 
pawel1201
Sprubójcie odpalić czeski repeater na 23 kaname podstawy '5' fm wchodzimy trzymanac nosna i przykladamy do mikrofonu telefon z wcisnieta * i mówimy jak konczymy to # i puszczamy nosna, ja mam okolo 70 km do tego miejsca a na 55 otwieram go. Ta papuga w górach jest kolo granicy polsko czeskiej okolice Kłodzka.
 
stanislaw56
Kolego Paweł z takim poczuciem humoru idzie zrobić karierę w internecie Uśmiech Pozdrawiam i życzę nowych pomysłów.
 
Darozt210
Pobiegaj tu może coś trafisz.
http://www.beta.cbradio.pl/forum/viewthread.php?thread_id=63
Druga sprawa warunki są naprawdę bardzo dobre jeżeli nic nie słyszysz za inwestuj w antenę.
 
cichy
Tę listę już mam. Trudno jednak zweryfikować aż tyle częstotliwości Uśmiech W anteny zainwestowałem parę lat temu więc na chwilę obecną nie muszę Uśmiech
 
pawel1201
Tu http://www.cbfaltus.cz/ jest wszystko o czeskich ripiterach, jeden odbieram i dolatuje do niego.

Połączony z 29 grudzień 2013 22:22:
FALTUS 1 - Suchý Vrch (JO80IB, Orlické Hory, 995m/m, kanál 23)
Edytowane przez pawel1201 dnia 29.12.2013 22:22
 
cichy
Witam kolegów dzisiaj o godzinie 9.55 nawiązałem łączność z Andrzejem Nikozja 110AT101 z raportem dla mnie 5/9 +20db. Częstotliwość 27605. Pozdrawiam
 
szalek1970
Bardzo ładna łączność. Wczoraj 29.12.13 również Andrzej ze stolicy Cypru nadawał 110AT101 vs. 161BD901, 9.30 UTC, 5/9+, 2250km. Dziś tez był słyszalny ale ze słabszym sygnałem 5/3, 5/4.
VY73!
sq6nsc.pl.tl
 
Przejdź do forum: